Naše Dobroty se díky provedeným změnám podstatně rychleji načítají na počítačích i telefonech. Důkazem zlepšení právě na mobilních zařízeních je výborné hodnocení přístupnosti aplikace ze strany společností Google. Nyní jsou prověřovány poslední úpravy, které povedou ke 100% dojmu stránek aplikace z aktuálních 99,7 % (o úpravách jsme informovali již 20.11.2021, více zde: aktualita).

Z uživatelského pohledu je nejvýraznější změnou nové barevné téma a celkově design aplikace. Na prvním obrázku jsou Naše Dobroty ve verzi čtyři, na druhém obrázku je pátá generace Našich Dobrot. Oba obrázky zachycují hlavní stranu aplikace.

Nová aplikace Naše Dobroty
Nová aplikace Naše Dobroty

Změnou, která není viditelná, ale je ještě zásadnější než nový vzhled, je nasazení našeho z brusu nového aplikačního jádra Infinity MVC. Jádro Infinity je naprogramováno v PHP 8. Ve srovnání se starým systémem je podstatně rychlejší a bezpečnější. Klíčové části jádra jsou štíhlejší, proto bude budoucí údržba systému snazší.

Dalším benefitem nového systému je také menší počet nutných servisních zásahů. Neočekáváme, že v následujících dvou až třech letech bude nutné systémy kvůli údržbě pozastavit.

Poslední větší změnou, které jste si mohli všimnout je úprava vzhledu našich sociálních sítí, aby lépe korespondovaly s Dobrotami. Snažili jsme se vše ladit do světlých tónů.

Z toho důvodu jsme vyměnili obrázky v záhlaví profilů Našich Dobrot. Také jsme vytvořili nové logo, které se k aktuální aplikaci lépe hodí.

Na prvním obrázku je znázorněno nové logo, které od nynějška používáme. Je rozpoznávacím znakem Dobrot na všech sociálních sítích, které používáme.

Na Druhém obrázku je vidět, jak logo vypadalo v minulosti.

Nová aplikace Naše Dobroty
Nová aplikace Naše Dobroty