Stalo se 20.11.2021 - 11:42

Před dvěma týdny jsme nasadili novou aplikaci Naše Dobroty. Aplikace byla během uplynulých čtrnácti dnů důkladně otestována v ostrém provozu.

Za pomoci diagnostických nástrojů společností Google a Schema.org jsme odladili poslední detaily v použitelnosti na mobilních zařízeních a také ve strukturovaných datech.

Pro microdata nově používáme JSON-LD, ke kterému jsme přešli, abychom zlepšili naše pozice ve vyhledávání. U strukturovaných dat jsme během testování narazili pouze na dva problémy, které se vyskytovaly na 40 stránkách z 5 009 testovaných.

Drobné chybky v generování JSON-LD byly odstraněny po dvou dnech testování v ostrém provozu. Nyní očekáváme potvrzení o bezchybnosti od společnosti Google, která ověřuje provedené korekce.


U použitelnosti v mobilních zařízeních jsme nenarazili na žádné výrazné potíže. Obdrželi jsme upozornění na chyby v oblasti klikatelých prvků na osmi stranách z 5 009 testovaných. Po prověření jsme dospěli k závěru, že se jedná o chybu ve čtení testovacího automatu.

Proto jsme zmíněných osm stran zadali rovnou k novému testu, aniž bychom provedli změny. Naše domněnka se potvrdila, když jsme získaly potvrzení o bezchybnosti.

Aktuálně jsme dosáhli 99,2% úspěšnosti u dojmu ze stránek aplikace. Zbylých 0,8 % čeká na novou indexaci, proto očekáváme, že brzy budeme mít 100% hodnocení pro mobilní zařízení.