Profotky

Aplikace Profotky je ryze česká fotobanka, poskytující stovky fotografií zdarma k soukromému i komerčnímu užití.

Profotky jsou naší první Mobile-First aplikací integrující přístup Progressive Web Apps podle specifikací společnosti Google.

Cílem aplikace je poskytování vysoce kvalitních fotografií, vhodných pro okamžité použití i úpravy. Proto je drtivá většina dostupných fotografií bez jakýchkoli úprav, aby práce s nimi byla pohodlná.

Chceme poskytovat takové fotografie, které si každý uživatel upraví podle svých potřeb. Snadno, rychle a bez nutnosti pracovat s již upravenou fotografií, která nemusí být upravená vhodně pro jeho aktuální potřebu.

Jeseníky
Nikon

Víme, že profesionální vybavení není dostupné pro každého. Proto poskytujeme všechny fotografie zdarma. Jak pro soukromé, tak pro komerční použití. Bez zbytečných omezení.

Pracujeme se špičkovou technikou značky Nikon a Vanguard. Abychom poskytovali různorodý obsah, trávíme velké množství času v terénu, kde hledáme ty nejlepší záběry. Nabízíme i fotografie pořízené v kontrolovaném prostředí našeho malého ateliéru.

Naším koníčkem je astrofotografie. Podařilo se nám nasnímkovat nejrůznější objekty, od planet, přes deep space, až po kometu Neowise. Pro fotografování nebeských objektů používáme refraktor Bresser o průměru 127 milimetrů.

Historie aplikace Profotky

2022

V běznu 2022 jsme uvolnili novou aplikaci Profotky. Frontend je naprogramován v ReactJS, API v PHP 8. Nové Profoty prošly úplnou změnou designu a také byly rozšířeny o nové druhy obsahu.

2021

V první polovině roku jsme překročili tisícovku dostupných fotografií. Blížíme se k 60% podílu návštěv ze zahraničí. Plánujeme první rozšíření aplikace o nové druhy obsahu.

2020

Spuštění aplikace Profotky pro Českou republiku i zahraničí na podzim roku 2020. Vytvoření první aplikace, která je plně dvojjazyčná a instalovatelná na OS Android a Windows za použití prohlížeče Google Chrome. Integrace přístupu PWA dle standardů Googlu.