Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Přenos souborů přes WIFI

Určite se vám někdy stalo, že jste potřebovali přenést nějaké soubory ze smartphonu do PC, ale zrovna jste u sebe neměli USB.
Skvělým způsobem jak bezdrátově přenášet data je WiFi file transfer - přenost přes bezdrát :).
V tomto článku se s vámi podělím o mé zkušenosti s přenosem přes Wifi.

Wifinu má téměř každý - router pro bezdrátové připojení počítačů v domácnosti, wifi v notebooku atd., tak proč toho nevyužít a neposílat data mezi Androidem a Win popřípadě linuxem.
Aplikací je na Goole Play spousta, jenže některé jsou lepší než ostatní, já osobně jsem jich vyzkoušel spoustu, ale nejvíce jsem byl spokojen s čtyřmi popsanými níže.

Docela problém je, že téměř všechny tyto aplikace se jmenují WiFi File Transfer - jak to taky jinak pojmenovat - proto budu odkazovat na vývojáře těchto aplikací.

Aplikace od VillaCat je zdarma a poslouží svému účelu, na vašem androidím zařízení spustí FTP server, ke keterému se dostanete i přes obyčejného průzkumníka Windows. Podporuje download i upload více souborů najednou, nemá žádné zbytečnosti, nicméne samotná aplikace obsahuje poměrně dost reklam, ale pokud vám to nevadí tak tuto apku doporučuji.
Hodnotím 5 hvězdičkami, neměl jsem s ní žádné problémy.


WiFi FTP od vývojáře Nalic je podobná jako ta předchozí, zdarma, jednoduchá, přístup i přes průzkumníka, ale občas se mi stalo, že aplikace na androidu 4.2.2 spadla. Ale i tak si zaslouží alespoň 3.5 hvězdičky.


Další aplikací je WiFi File Transfer od smarterDroid - tato aplikace, stejně jako statní, spustí FTP server, ke kterému se přistupuje přes prohlížeč, má poměrně příjemné uživatelské rozhraní a snadno se ovládá. Ke svým datům přistupujete pomocí IP adresy vašeho zařízení a portu (standardně 1234), aplikace vám tyto údaje po spuštění služby sdělí.
Také umožňuje pohodlný přístup k externí paměti (SDHC karta).
Bohužel ve verzi zdarma je značně omezena velikost nahrávaných souborů :(.
Také bych chtěl upozornit, že přístup k souborum je nejlepší z prohlížeče Google Chrome (ten doporučuje i výrobce apklikace).
Aplikaci bych ohodnotil 4 hvězdičkami, kvůli limitaci uploadu.


Poslední a z mého pohledu nejlepší aplikací je WiFiDroid. Podobně jako aplikace od smarterDroid využívá přístup přes prohlížeč. Nespornou výhodou oproti předešlé aplikaci je, že nelimituje upload ani download souborů a to vše zdarma.
Přístup k souborům je rychlý, uživatelské prostředí je přehledné a snadno se používá. Navíc také podporuje přístup k souborům v externí paměti (kartě). Samozřejmostí je možnost stáhnou/nahrát více souborů najednou (to podporují téměř všechny aplikace), bonusem je možnost stahovat soubory jako zip archiv a dokonce aplikace umí zip i rozbalit!
Velmi užitečné by bylo také vyhledávání v souborech, ale bohužel se mi nepodařilo soubor najít i když jsem zadal celé jméno.
Další dobrou vlastností aplikace je možnost nastavit port na kterém poběží a dokonce můžete zapnout protokol HTTPS, díky kterému bude přenos tad mezi zažízeními šifrován!
Jednoznačně 5 hvězdiček!


 

 

Osobně si myslím, že nejlepší aplikací pro přenos dat po WiFině je WiFiDroid, i když má pár chybek, tak se mi osvědčil jako nejspolehlivější aplikace zdarma. Určitě existuje spousta podobně kvalitních aplikací, které jsem ani navyzkoušel, a proto pokud znáte lepší aplikace napistě o nich do komentářů.

Nakonec článečku bych chtěl upozornit, že nekteré aplikace pro WiFi přístup k souborům ukazují všechny soubory v zařízení (WiFiDroid není vyjímkou). Rozhodně nemažte a neměňte soubory, které neznáte nebo, které vám android ve Správci souborů neukáže. Také by jste neměli manipulovat s adresáři začínajícími tečkou!

WiFi File Transfer - smarterDroidWiFiDroid

Autor: techblog | Datum zveřejnění: 6. 02. 2015 - 14:28 | Rubrika: Aplikace

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.