Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Mail server na lokálním PC

Pokud jste někdy potřebovali testovat odesílání emailů třeba z PHP na localhostu, jistě jste narazili na problém, že Vám chybí SMTP server.
Většina WAMP serverů žádný, ani jednoduchý SMTP server ve své instalaci nemá (popravdě neznám žádný WAMP, který by nějaký SMTP server měl).

Po několika pokusech s různými aplikacemi, které SMTP na localhostu implementují, jsem zůstal u nástroje jménem Test Mail Server Tool.

Tento nástroj (dále jen TMST) je výkonný SMTP server, který emaily odelsané z localhostu zachytává a ukládá do Vámi zvolené složky.

TMST je velmi nenáročná aplikace s opradu jednoduchým uživatelkým rozhraním. Po spuštění aplikace se zobrazí ikonka v oznamovací oblasti a program začne poslouchat na portu 25 (výchozí port):

Pro otevření nastavení programu, můžete kliknout dvakrát na ikonku, nebo kliknout pravým tlačítkem a vybrat Options. Otevře se okno s nastavením složky, kam se mají emaily ukládat, dále pak nastavení čísla portu, na kterém má program poslouchat a zašktrávací políčko, kterým nastavíte automatické otevírání přijatých zpráv pomocí poštovního klienta.

 

Emaily přijaté TMST se ukládají ve formátu .eml a jako jméno souboru je použit časový otisk - datum a přesný čas:

 

Pro pohodlné prohlížení emailů doporučuji nainstalovat si nějakého poštovního klienta, osobně používám Mozilla Thunderbird.

Pokud již nepotřebujete, aby TMST běžel, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonku v oznamovací oblasti a z kontextové nabídky zvolte Exit

Nástroj Test Mail Server Tool si můžete zdarma stáhnout zde http://www.toolheap.com/test-mail-server-tool


Autor: techblog | Datum zveřejnění: 7. 08. 2015 - 18:45 | Rubrika: Software

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.