Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Antivirus není jen pro pc

Chránit svá data před hackery je důležité, ale mnoho uživatelů OS Android tuto hrozbu podceňuje, proto bych chtěl zdůraznit důležitost antivirového softwaru i na Androidu.

Nejdříve bych vám chtěl říct, že infikovat Androidí zařízení je naštěstí o něco složitější než bězný počítač (to je způsobeno tím jak je systém navržen a naprogramován), ale i android se dá zavirovat a dokonce pokud má infikovaná aplikace přístup k úložišti dat tak je možné že vám infikuje i soubory uložené na kartě.

Proto bych chtěl všem uživatelům androidích zařízení doporučit, aby si nějaký antivirový program nainstalovali. Já osobně jsme v minulosti na tebletu používal nějaký antivirus zdarma (bohužel si nevzpomínám na jméno) a nyní jsem si do telefonu nainstaloval aplikaci Avast! ve verzi free.

Avast! antivirus (i když jen ve verzi zdarma) neustále monituruje instalované aplikace a kontroluje zda nejsou nebezpečné, také si můžete zařízení proskenovat - Avast projde jak nainstalované aplikace tak i uložené soubory.
Další zajímavou funkcí je testování bezpečnosti WiFi sítí - taktéž i ve verzi free.

Avast má příjemné uživatelské rozhranní (screen níže), vše je jednoduché a snadno se ovládá. Také neobsahuje téměř žádnou reklamu - pouze u pár funkcí vás upozorní, že pokud je chcete používat tak si musíte koupit placenou verzi (například u Zamykání aplikací). Ale to snad ani nejde nazvat reklamou :).

Abych řekl pravdu tak nemohu moc srovnávát různé antivirové programy, protože jsem s Avastem spokojen i na PC (již několik let) a tak jsem se rozhodl nainstalovat si ho i do telefonu.
Zatím mě nezklama jak na PC tak i v telefonu.

Uživatelské rozhranní aplikace Avast!


Autor: techblog | Datum zveřejnění: 11. 03. 2015 - 20:18 | Rubrika: Aplikace

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.