Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Mrazivý dotek

Příběh je zasazen do prostředí 18. století, kdy by nikoho v samém srdci Londýna nenapadlo nic tak pošetilého jako je existence upírů a přesto tomu tak bylo, stará komunita, která drží své tajemství pěkně pod pokličkou.

Lilyana Whistová má tu smůlu, že ji osud přihraje do cesty právě jednomu takovému dokonalému arogantnímu tvorovi. Zraněného, bezmocného a v bezvědomí s dírou po kulce ve svém těle. Co se stalo? Co bude dělat?

Kdo to je?

Dívka se však velmi rychle dozvídá celou hrůznou pravdu Victoriánské éry, jež není tak zářivá jak se na první pohled zdá. Svět totiž není jen líbivé pozlátko plné večírků, úsměvů a žádostí o ruku.

I mladý upír musí jednat, co ale se smrtelnicí jako je ona?

Leonardo Fortuna musí učinit to jediné a nejvíce bláznivé řešení, připoutá si tu lidskou křehkou bytost k sobě a společně utíkají. Oba dva si na sebe musí zvyknout, což není pro uzavřeného upíra zrovna lehké ani pro zdravotní sestru plnou empatie.

Najdou k sobě cestu? Dokáže chlapec opětovat vůbec nějaké city?

Lily se po několika dnech setkává s Leonardovou rodinou a jejich prazvláštními pravidly, objeví se mnoho překážek i překvapení a navíc všemi kartami ještě zamíchá katolická církev. 

Tato povídka není uvěřejněná, jelikož je vydaná jako e-kniha vydavatelstvím Skleněný můstek