Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Oberon

 

 

Jeden vesmír, jedna loď, posádka s 5000 kolonisty, android a žena, která jako jediná zná krutou pravdu o celé misi. Katrin je hrdou kapitánkou Oberona kolosu plující vesmírem, který má důležitý cíl, osídlit Andris 10. Netuší však, že její život se zanedlouho vykolejí v mnoha směrech a bude se potýkat a řešit věci nad její chápání. Bude muset nasadit důvtip a obrnit se proti hrůzám, které na její hlavu Weyland-Yutani nastražila a uchránit před hrozbou smrtícího viru celou posádku, která blaženě žije v nevědomosti. Půjde to vůbec?

Kdo by řekl, že vše je v rukou ne kapitánky ale samotného Davida 8, který se dva roky připravoval a učil, aby mohl hrát vlastní podlou hru, která má jen jednoho vítěze. Android si klade nemyslitelné podmínky překračující veškeré možné hranice a neštítí se vskutku ničeho, jelikož postrádá svědomí.

Poradí si Katrin se zhmotněním dokonalosti umělé inteligence nebo bude David stále její úhlavní nepřítel? Intriky, vzrušení, zvraty, zklamání a naděje. Vzestup i pád.

Jak si naopak android poradí s uměle vytvořenými pocity, které se náhle objevují? Že by byl schopný lásky stvořitelé rozhodně nepředpokládají ale David 8 není obyčejný tichý poslušný model a nikdo by ho neměl podceňovat, ač stroj nebo člověk má vlastní vyšší cíle které mu příležitost velkoryse naskytla. Získá si kapitánčinu důvěru nebo mu bude stačit jen její tělo a naučí ho Katrin v lidech vidět něco víc než jen hloupá namyšlená stvoření, které si nezaslouží žít?