Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Spider web

Elgwyn lidská dívka z Rohanu chtěla navštívit své příbuzné v jezerním městě kroky a lenost ji však vedly, aby si zkrátila cestu přes Temný hvozd.  Až co skončí v rukou skřetů, jež ji odvedou do Dul Gulduru si uvědomí jak fatální chyba to byla a že ve srovnání s nimi jsou elfové jen hodní zlatovlasí krasavci. Náhoda však tomu chtěla aby našla skulinku a podařilo se jí uprchnout. Skřeti jsou však ohavná stvoření a svou kořist nehodlají jen tak nechat jít živou nebo mrtvou.

Elgwyn prchá před šípy a svými vězniteli, v lese však narazí na tmavou jeskyni, kde by se mohla skrýt. Nečeká však že ji cesta nitrem sluje dovede k jiným daleko nebezpečnějším tvorům než ti kteří ji honí.

Pavoučí rasa skrytá před zraky všech, která napadá Temný hvozd je děsivá, rychlá a opatrná. Jako tichá nákaza večer co večer spřádá sítě na povrchu a ničí krajinu jako zákeřná nemoc, se kterou si ani král Thranduil neví rady. Tento nepřítel však není obyčejný a jeho kořeny sahají dávno do minulosti prvního věku. Co s tím má Morgoth a Ungoliant  společného, co se v Silmarillionu nepíše a má teď Elgwyn objevit?

Dívka  je znovu chycena a odvlečena do podzemního království, odkud není úniku. Snaží se najít cestu a přežít, jaké zkoušky bude muset podstoupit? Jedinou spásou je její hlas. Král Melór má rád ženský zpěv, který by ho mohl obměkčit ale Elgwyn neumí zpívat...