Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Renovace světlometů

Ahoj,

moje auto mělo zašlé světlomety a v servisech chtěli za renovaci docela hodně. Za téměř stejnou cenu se dali na astru koupit nové a tak jsem si koupila sadu na renovaci za 299 Kč a zkusila to sama. i když jsem nikdy nic podobného nedělala, tak se mi to myslím povedlo.

Takže koupila jsem tuto sadu

Takto vypadala světla před mou renovací

Pustila jsem se do práce.Papírovou páskou jsem si oblepila světlo a podle návodu jsem na umyté světlo nanesla pastu z tuby. Nevěděla jsem kolik, takže jsem jen odhadovala a nanesla jak vidíte na fotce.

Přiložené hadříky jsem si rozstříhala na čtyři kousky ( tak to vyhovovalo mě ) a jeden hadřík jsem omotala kolem přiložené pryžové houbičky a začala jsem světlo čistit - první tahy byly vodorovně a pak svisle a šikmo. K mému překvapení bylo v podstatě hned vidět, že světlo je průhlednější a hadřík je hodně špinavý. 

Na každé světlo jsem použila tři kousky hadříku, pak byla skoro všechna pasta dole a světlo jsem ještě do sucha očistila úklidovým hadrem. Tak vypadalo před broušením.

Na řadu přišlo broušení pod vodou. Čistou vodou jsem světlo navlhčila a začala brousit podle návodu papírem číslo 2000 vodorovnými tahy mírným tlakem. Brousila jsem zvlášť hlavní světlomet a zvlášť blinkr. Podle potřeby jsem světlo při broušení přiivlhčovala a takto jsem světlo zbrousila dvakrát, pak utřela od zbrošených částeček a vody. Světlo bylo zase průhlednější.

Další brusný papír číslo 3000 a zase brousit pod vodou. Tentokrát brousíme svisle, začala jsem od blinkru a skončila na druhé straně a zopaovala ještě jednou. Opět otřít a vysušit od zbytků.

Nakonec se brousí papírem číslo 5000 a zase vodorovně. I tentokrát jsem světlo přebrousila dvakrát a utřela. Světlo už vypadá dobře.

Teď se na světlo nastříkala přiložený konzervační prostředek, rozetřela a asi po pěti minutách jsem světlo vyleštila měkkým hadříkem a myslím, že se mi to napoprvé docela povedlo. takže nekupujte hned nová světla a pokuste se je sami zachránit. Zvládne to i žena a opava obou světel mi trvala asi třičtvrtě hodiny. Ještě mi zbyla od všeho polovina, tak ještě jednou celý postup zopakuji, potom by měla světla vypadat ještě lépe. Po prvním pokusu jsou ještě sem tam malé flíčky, ale na to, že jsem světla nikdy nebrousila je výsledek dobrý a na STK už nebudou mít námitky. Konečná podoba světla po dokončení renovace.

Před a po renovaci. 

 

 


Autor: ja | Datum zveřejnění: 26. 07. 2015 - 19:12 | Rubrika: Ostatní





Komentáře

Jan | 11. 12. 2018 - 10:54:24 | Reagovat

Dobrý den
ja jeste nasel par tipu tu v clanku http://www.united-c.cz/renovace-svetlometu/ mohlo by se nekomu hodit :)


Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.