Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Obytný dům - část 2

Dnešní díl stavby naší první budovy ve stromové vesnici bude o něco delší než ten první, hlavně proto, že se podařilo postavit poměrně velkou část celé budovy.

Také se změnil status této stavby, původně to měl být samostatný dům, ale rozhodli jsme se z tohoto nápadu vytvořit celý projekt - komplexní vesnici / město postavené v korunách okolních stromů. Z toho důvodu jsme vytvořili samostatnou rubriku Projekty, kde budeme uveřejňovat větší a komplexnější nápady. Tato rubrika pomůže lepší orientaci v našich stavbách a v jejich provázání.

Minulý díl jsem ukončil pohledem na dokončené první patro (první místnost), dnes začneme přímo nad ní. Rychlý pohled na nosnou konstrukci druhého patra naznačuje jak bude rozvrženo:

  

(Některé obrázky fotila Lucka :-))

Do druhého patra vedou dvě schodiště, jedno vnitřní a druhé původně zamýšlené jako venkovní, ale nakonec také zastřešené.

Dostavění stěn do nosné konstrukce jsem již nedokumentoval, nebylo to nijak zajímavé. Třetí patro domu jsem opět začal stavbou nosné konstrukce, také jsem se rozhodl nekopírovat půdorys druhého patra a proto jsem postavil první střechu:

Ještě před dokončením třetího patra jsem ještě postavil verandu a vyhlídkovou plošinu. První záměr bylo nezastřešené prostranství kolem domu, později se nad velkou částí střecha postavila.

 

Zobrazená veranda dostala v pozdější části vstavby střechu, zbytek venkovních prostor zatím zůstal nezastřešen. Zejména přístupová zteska na vyhlídkovou plošinu a plošina samotná:

 

Na dalších obrázcích je vidět postup stavby třetího patra a zastřešení patra duhého. Přístup do posledního patra (prozatím :-)) jsem zrealizoval pomocí venkovního schodiště, které vede z verandy. Postupně se i toto schodiště přestavělo:

 

Současně se střechou jsem postavil i ostatní stěny třetího patra, hlavní střechu jsem zatím nepostavil.

  

Poslední úpravou byla přestavba již hotové verandy. Jednak jsme ji chtěli mít lépe využitelnou a také se nám zdálo, že není prostorově optimální (různé nevyužité zákoutí apod.). Abychom zvětšili plochu třetího patra, tak jsme zastřešení verandy duhého patra pojali jako podlahu další plošiny ve třetím patře. Také jsme posunuli a rozšířili schodiště, pod kterým je nyní malá místnost s okénkem. Zbytek verandy, který nebyl zastřešen plošinou ve třetím patře, dostal klasickou střechu:

V přístím díle se pustíme do střechy na třetím patře a možná dojde i na podkroví. Dále pak začneme se stavbou ostatních budov a můstků, po kterých se bude mezi korunami stromů chodit.


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 6. 03. 2016 - 11:36 | Rubrika: Stromová vesnice

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.