Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Obytný dům - část 1

Včera jsem začal se stavbou stromové pevnosti. Protože je ve hře mnoho opravdu velkých stromů, tak si říkají o to, aby se na nich něco postavilo.

Na výběr jsem měl velké množství stromů různých velikostí i tvarů a nakonec zvítězil tento:

Nějakou dobu jsem přemýšlel jak postavím přístupovou cestu k domu na stromě. Nejdříve mě napadlo postavit dřevěnou rampu, která by se obtáčela kolem kmenu, ale později jsem se rozhodl pro skryté schodiště uvnitř stromu. Vzhledem k jeho výšce mi chvíli trvalo prosekat se kmenem až do koruny.

 

Hotové schodiště točitě stoupá uvnitř kmenu a ústí přímo to hlavní obytné části domu. Po dokončení schodiště jsem se poustil do práce na hlavní nosné platformě. Nejdříve jsme musel upravit větve koruny protože byly příliš křivolaké a velmi špatně by se na nich stavělo.

Po osekání několika vrstev dřeva jsem se mohl pustit do výstavby samotného domu. Začal jsem s již zmiňovanou platformou, která slouží jako základ domu a na níž budu přistavovat další patra.

Kolem základny jsem vystavěl nosníky z jiného materiálu, které definují tvar budovy. Zatím nevím kolik pater bude pevnost mít, ani jak moc členitá bude, ale vzhledem k velikosti stromu si myslím, že bude poměrně velká.

 

Během včerejška jsem stihl dokončit první patro domku a část druhého, hlavně stěny a pozorovací okno, kterým se dá dobře dívat až dolů na zem.

Uvidím kolik toho stihnu postavit během přístí hry, doufám, že alespoň druhé patro a také začátek střechy.


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 28. 02. 2016 - 11:57 | Rubrika: Stromová vesnice

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.