Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Deštný prales + bedna jako bonus

Dnes jsem stavěl stezku k dolu a na bloky, které jsem chtěl použít, jsem potřeboval vosk. Jako naschvál nikde poblíž jsem na stromech neviděl včelí plástve, z nichž se vosk získává.

Po chvíli jsem se rozhodl vydat se pro plástve někam dál. Pár minut chůze od domu jsem narazil na prales. Pohled na prales přes řeku nijak nenapovídal jaké rozměry bude les mít:

Jakmile jsem opustil starý známý lesík, jenž obklopuje náš dům, uvědomil jsem si rozdíl mezi pralesem a obyčejným lesem. Všechno bylo o dost větší, jak trhliny v zemi a kopce, tak i stromy:

Chvíli jsem přemýšlel jak dlouho by mi asi trvalo celý strom vytěžit a vůbec jsem si neuvědomil, že scenérie, kterou jsem pozoroval je přeťata mohutno clonou z lián a listí. Nějak jsem jí nevěnoval pozornost a vydal jsem se ke zkroucenému stromu, protože upoutal mou pozornost svým tvarem.

Předpokládal jsem snadný výstup po kmeni až do jeho koruny, kde jak jsem doufal, naleznu včelí plástve. Za kopečkem na mě ovšem čekalo nemilé překvapení, narazil jsem na naštvaného obyvatele lesa - Feral Pigsy, který mě okamžitě považoval za svůj oběd.

Přotože mě překlavil, podařilo se mu zahnat mě kus zpátky odkud jsem přišel. Jakmile jsem převzal kontrolu na bojem, rozhodl jsem se prasátko porazit. Vědom si jeho nepříjemné schopnosti otrávit mě, snažil jsem se prasátko obejít a zaútočit na něj z boku. Byl jsem si jistý svou výhrou, něboť jsem čelil již mnoha podobným prasátkům a má kamenná mačeta mě nikdy nezklamala.

Bohužel jsem si nevšiml, že se mému nepříteli podařilo dostat mě blízko dalším prasátkům. Během chvilky na mě zezadu zaútočila další dvě a byl jsem ztracen. Má porážka byla nevyhnutelná a řeka, do které bych se mohl ukrýt byla příliš daleko. Po pár zoufalých pokusech o útěk mě nakonec Feral Pigsty a jeho kumpáni porazili.

Po návratu na místo mé porážky, jsem rychle popadl svůj pomník a obloukem se vyhnul třem naštvaným prasátkům. Vrátil jsme se ke stromu, který jsem objevil dříve a vystoupal jsem do jeho koruny. Kromě spousty pláství a nekonečného moře zeleně korun stromů se mi naskytl pohled na který nejsem u podobných her zvyklý.

Strom na kterém jsem stál byl tím největším, jaký jsem doposud našel, ale jakmile jsem se otočil, uvědomil jsem si svůj omyl. Onen mohutný strom byl v porovnání s tím, který se tyčil nade mnou, pouhým stromečkem.

Okamžítě, jsem slezl na zem a vydal jsem se hledat kmen tohoto velikána. Na zemi jsem byl nucen prosekat se skrz stěnu lián a listí, abych se dostal ke kmenu, který je mnohem větší než všechny ostatní, které jsem doposud viděl:

Vylezl jsem po kmeni tak vysoko, jak to jen šlo, nicméně až do koruny jsem se nedostal, proto jsem slezl o něco níže a pokusil jsem se najít jinou cestu do koruny. Bohužel jsem nebyl úspěšný, alespoň jsem udělal pár snímků koruny, jeden z těch lepších je tento:

 

Obrázek jsem pořídil zhruba ze dvou třetin výšky stromu. Z jiných stran byla koruna a větve skryty za hradbou listů.

Po tomto objevu jsem se vrátil domů se slušnou zásobou včelích pláství, které jsem zpracoval na vosk. Poté jsme začal plánovat kudy cestu k dolu postavím Když jsem vybíral vhodné místo pro nový most, měl jsem stěstí a narazil jsem na truhlu s pokladem:

Tentokrát se v truhle vedle běžných věcí, jako plástve (které jsem tak dlouho hleda :-)) nebo uhlí, ukrýval i nový předmět ve tvaru listu - Fantasia de Leafi. Popisek říká, že se tento předmět dá sníst, ovšem jaké má účinky zatím netuším :-).


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 25. 02. 2016 - 14:49 | Rubrika: Průzkum okolí

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.