Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Stezka k dolu + most

Dnes jsem dokončil důl (pár beden a okna), nejříve jsem přemýšlel o klasických dřevených oknech, ale myslím, že kamenná okna vapadají na této budově lépe (interiér):

 

Chodníček jsem udělal z "chodníkových" bloků :-) a kamenných schodů. U dolu jsem postavil také opěrnou zeď, která drží chodník ve svahu.

 

 

Přes řeku jsem postavil kamenný most - použil jsem podobné materiály jako při stavbě stezky, aby cesta jako celek vypadala jednolitě. Jako odzoby mostu jsem použil kamenné střechy, které plní funkci podpěrných nosníků:

 

Hotový most vypadal docela dobře, ale pořád se mi nějak nezdál. Chvíli jsem chodil kolem a přamýšlel co mu ještě chybí (kromě pár detailů na ozdobu):

Nakonec jsem si uvědomil, že takovýto most by se asi moc dobře neunesl. Pravděpodobně by se zhroutil kvůli své vlastní váze a tak jsem se rozhodl přidat další nosník, který jsem zapustil do dna řeky. Po této úpravě jsem byl s mostem konečně spokojen:

Finální stavba má ještě pár menších detailů a samozřejmě osvětlení. Poslední obrázek ukazuje pohled v noci směrem k dolu:

Pro porovnání s původním terénem se můžete podívat na poslední obrázek zde: http://www.bluenet.cz/blogs/creativerse/prispevek/531-Dul---vchod.


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 25. 02. 2016 - 12:55 | Rubrika: Stavby

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.