Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

HUD - uživatelské rozhraní

Dnes se podíváme na HUD Creativerse - neboli uživatelské rozhaní hry. Oproti jiným hrám podobného žánru, je HUD v Creativerse hodně informativní a zárověň i přehledný.

Popis jednotlivých částí rozhraní začnu z horní části obrazovky:

Kompas

Nahoře uprostřed je umístěn kompas, který kromě světových stran ukazuje také zajímavé události a ikony.

Největší ikonou na kompasu je oranžově X, označující polohu vašeho Touchstoneu (teleport), takže pokud jej necháte třeba u svého domu, tak vždy budete vědět, kterým směrem leží.

Dále se na kompasu ukazují ikonky ostatních hráčů - na obrázku můžete vidět červený trojúhelník. Tvar ikony hráčů se mění z trojúhelníku na kolečko (a naopak), podle toho jak jste od jiných hráčů daleko. Kolečko se zobrazí pokud jste docela blízko, trojúhelník když jste o něco dál a pokud odejdete dostatečně daleko, ikona zmizí úplně.

Další ikonou, která se občas zobrazuje na kompasu je modré blikající kolečko. Zobrazí se jen na chvíli a ukazuje směr, kde se nachází Keepa (zvířátko). Pokud ho najdete a porazíte, dostanete zajímavé věci, které použite při vytváření nových herních objektů.

Kompas také ukazuje polohu vašeho pomníku. Pokud vás nekterá z příšerek porazí, ztratíte část svého inventáře - uloží se do pomníku, který si můžete vzít a získat tak ztracené předměty zpět. Pomník se na kompasu zobrazuje jako oranžová lebka.

Informace o okolí

V pravém horním rohu je umístěna lišta s aktuálními inforamcemi o vašem okolí. Z leva do prava je zobrazeno: aktuální čas, typ biomu, ve kterém se nacházíte a teplota (ve stupních Farenheita).

Zdraví, výdrž a info o blocích

Ve spodní části obrazovky je hned několik důležitých ovládacích a informačních prvků hry. Začneme s ukazateli zdravívýdrzě.

Ukazatel zdraví je červený proužek více na pravo. Určitě nechcete, aby byl prázdný ;-), ukazuje aktuální hladinu zdraví vaší postavy. Zdraví můžete dopnit tím, že se najíte (hříbky nabo si něco uvařte) nebo vyspíte.

Vlevo vedle zdraví je žlutý ukazatel výdrže. Tento ukazatel vám říká jak dlouho můžete ještě sprintovat a když se vyprázdní, nemůžete dál běžet. Výdrž se doplňuje sama, stačí když nebudete chvíli běhat.

Nad oběma ukazateli se zobrazuje malý text, který vám říká jak se jmenuje blok, na který právě ukazujete.

Nástrojová lišta aneb rychlý přístup

Pod zdravím a výdrží je lišta rychlého přístupu. Do každého políčka si můžete vložit předmět, který budete chtít používat (podobně jako v Minecraftu).

První políčko je razervováno pro Mining Cell, do ostatních si můžete vložit jakýkoli předmět nebo kostku, která se dá vložit do světa.

Pomoíc klávesy TAB můžete rychle přepínat mezi políčky, která si vyberete (políčka s nástroji). Osobně tuto klávesu používám pro rychlé přepínání mezi těžební rukavicí (Minig Cell v liště) a mečem.

Mapa, inventář, recepty a Touchstone

Kolem lišty rychlého přístupu jsou umístěny čtyři ikony. U každé z nich je písmeno (klávesa), kterým vyvoláte požadovanou akci.

Úplně vlevo je ikonka mapy - asi je jasné co mapa dělá :-).

Na druhá straně lišty je ikona receptů (kladívko), která otevírá nabídku s recepty, kde si můžete vyrobit různé bloky a nástroje.

Vedle receptů je ikona inventáře, kde si můžete přetahovat věci mezi batohem a lištou. Také zde můžete vybavit vaši postavu zbrojí.

Poslední ikona až vpravo je Touchstone, otevírá nabídku teleportů, kde si můžete vybrat z veřejně dostupných teleporů (nejen váš, ale i teleporty jiných hráčů).

Výstroj

Poslední částí rozhraní, o které vám chci říct je ikona výstroje. Je mezi lištou a mapou a vypadá jako malý panáček.

Pomocí této ikonky zjistíte, jaké části zbroje má vaše postava oblečené. Barva každé části zbroje vám také napoví, jak moc je daná část opotřebená.

Na obrázku je vidět, že moje postava nemá žádnou zbroj.


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 25. 02. 2016 - 9:50 | Rubrika: Návody a rady

Komentáře

Otakar Pojmon | 9. 01. 2017 - 20:26:24 | Reagovat

Je toho trochu málo...


Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.