Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Důl - vchod

Dnes jsem se rozhodl postavit k našemu dolu nějaký lepší vchod. Ona totiž jen díra do země vypadá docela ošklivě :-). Také plánuji, že v novém dole budou nějaké bedny na přebytečný materiál, takové malé skladiště na různé běžné materiály.

Starý vchod do dolu vypadal takto:

Obyčejná díra v úbočí hory, nic moc zajímavého ani hezkého. Navíc je terén kolem vchodu poměrně členitý a ztěžuje přístup, proto jsem nejdříve vytvořil rovnou plochu vhodnou pro stavbu:

Na první pohled je jasné, že budova nebude moc velká, ale to vůbec nevadí protože jsem ji zamýšlel jen jako estetické vylepšení dolu a skladište nebude obsahovat moc beden. Nakonec jsem i zbývající trávu nahradil kamenem a ten je zárovaň použit i jako podlaha. Původně jsem chtěl podlahu ze dřeva, ale vzhledem k tomu, že je to důl, tak je kámen nejen dostačující, ale i praktičtější :-).

Dalším krokem byla kostra budovy:

 

Nejdříve jsem chtěl rovnou udělat i krovy, ale domek je malý a nebylo nutné je vytvářet předem.
Stěny jsou vsazené o jednu řadu kostek dovnitř, aby navodily dojem dalšího rozměru (aby celá budova vypadal více 3D :-)). Také jsou z jiného materiálu - kámen, ale jiná úprava:

Na delší stěnu jsem se rozhodl vsadit okno, vchod je na kratší straně (tam kde nyní překáží kámen a hlína :-D).

Dále jsem postavil střechu - úpně obyčejnou z došků (dřevěná). Střecha na všech mých budovách přesahuje o jednu kostku, zdáse mi, že tak vypadá lépe. Na obrázku je vidět i hliněné "lešení" :-).

 

S hotovou střechou už není moc další práce, trochu jsem upravil interiér a připravil okolí na další úpravy. Zatím jsem neosadil okna, na ně se chystám příšte spolu s přístupovou cestou k dolu.

 

Přední štít domu, exteriér je již hotov, možná udělám nějaké úpravy později, interiér moc přepracovávat nebudu, jen přidám truhly na natěžené suroviny.

 

Protože je důl vykopaný v původní jeskyni (nebyla moc velká) v úbočí hory, je docela vysoko v kopci, proto bude další na řadě nějaká rozumná přístupová stezka:


Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 24. 02. 2016 - 20:54 | Rubrika: Stavby

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.