Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

První dny v Creativerse

Creativerse hrajeme 3 dny (dnes) a musím říct, že hra je poměrně návyková - osobně mám na Steamu za poslední dva dny 11 hodin ve hře :-).

Vzhledem k tomu, že máme nahráno spousty hodin v Minecraftu, tak pro nás nebyly začátky vůbec složité - stejné principy jsme rovnou používaly a rozdílné věci a postupy jsme si rychle osvojili.

Bohužel jsme se rozhodli psát tento blog až když jsme měli hotový náš první domek, takže bohužel neuvidíte postup stavby :-(.

Dost řečí kolem, pojďme se podívat jak naše první hodiny ve hře vypadaly:

Po hodince (možná víc možná míň) potulovaní se světem, Lucka vybrala vhodné místo pro náš první dům. Malé údolí s velkým stromem, pod kterým dům postavíme.

První domek jsme postavili jednoduchý, abychom si vyzkoušeli jak se v Creativerse buduje:

Vítanou změnou oproti Minecraftu je skutečná střecha (a ne schody :-)), která vypadá opravdu dobře, navíc můžete střechu vyrobit z různých materiálů.

Další pohled na domek, který je skrytý za velkým stromem:

Postupně jsme objevovali okolí domu a naleziště nejrůznějších materiálů.

Po nějaké době ve hře Lucka přišla na způsob jak ochočit zvířata a tuto činnost si opravdu oblíbila :-D

Kromě spousty zvířátek jste si určitě všimli střešní přístavby, která slouží jako pokojík v podkroví domu. Bohužel jsem z Minecraftu zvyklý počítat půdorys domu na lichá čísla a jak můžete vidět , tak se to vymstilo - chtěl jsem, aby byla přístavba symetrická vzhledem k oknům a byl jsem nucen vytvořit kamenný "nosník", který kouká ze střechy.

Zbytek času jsme hlavně získávali suroviny potřebné k další stavbě a také jsme se pouštěli na delší průzkůmné výpravy. Pár obrázků z našich výprav si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže.

U těžby se na chvíli zastavím, oproti minecraftu, kde potřebujete různé krumáče, je v Creativerse těžba dost odlišná.

Předně potřebujete moduly do vaší těžební rukavice, kterým se říká Minig Cell. Moduly z různých materiálů umožňují těžit tvrdší materiály (podobně jako v Minecraftu - ocelový krumáč vytěží tvrdší kostky než dřevěný :-)). 

Další věcí, kterou budete potřebovat k těžbe je Extractor - šikovná mašinka, která těží z kostek například uhlí - v minecraftu je 1 kostka = 1 kusu uhlí, v Creativerse dokážete z jedné kostky uhlí (nebo jiného materiálu) dostat mnohem víc právě díky Extractoru.

Takže pro těžení kamenů, hlíny apod. potřebujete moduly do své rukavice, ale pro těžbu uhlí, obsidiánu, rud apod. je nutný Extractor.

Těžba pomocí Extractoru v akci:

 

Průzkum - HoryPrůzkum - stromPrůzkum - jezero u pobřežíPrůzkum - kaňonŘeka za domemNoční obloha

Autor: creativerse | Datum zveřejnění: 24. 02. 2016 - 18:12 | Rubrika: Herní deník

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.