Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Jak si vytvořit vlastní grafiku

Dnes vám ukážu jak si vytvořit vlastní grafiku, tak aby se zobrazovala správně a také, aby se váš blog načítal pořád stejně rychle jako při použití systémové grafiky.

1) Až si vyberete / vyfotíte / nebo nějak jinak obstaráte obrázek, který budete chtít použít jako záhlaví / zápatí vašeho blogu tak ze všeho nejdříve jej seškálujte (zmenšete), aby měl šířku 960 px (pixelů) - to je optimální šířka pro náš systém.
Třeba v Malování (Windowsácké) obrázek zmenšíte kliknutím na Změnit velikost a potom jako jednotku vybere pixely, v GIMP 2 kliknete na nabídku Obrázek a potom na Škálovat obrázek.

Např. já jsem si vybral tento obrázek (už jsem si ho seškáloval na 960 px šířku):

 

 

2) Zmenšený obrázek vhodně ořežte, systém výšku záhlaví/zápatí roztáhne jak bude třeba, ale je lepší když je obázek vhodně vysoký.

Ze vzorového obrázku jsem si vybral tu nejzajímavější část:

 

 

3) Text, který chcete v záhlaví mít (pokud tam nějaký chcete), třeba jméno blogu, vložte rovnou do obrázku, je to lepší, protože si tekto budete moct text napozicovat přesně jak chcete. 
Pozor! nově můžete text napozicovat i pomocí našeho nástroje pro umístění textu v záhlaví - už není nutné text vkládat přímo do obrázku - více zde: Nový nástroj - NameSetter.
Třeba já chci mít v záhlaví text Administrátorský blog a výsledek vypadá takto:

 

 

4) Posledním krokem je nahrát grafiku na blog a nastavit jej:

Pokud jste si vložili text (jméno blogu atd.) rovnou do obrázku tak vypněte zobrazování jména - v administraci klikněte na Natavení a odškrtněte políčko zobrazené na obrázku níže.
Pokud jste tex do obrázku nevložily, nechte políčko zaškrtnuté a pozivi a barvu textu nastavte pomocí nástro zmiňovaného výše.

Potom nahrajte samotný obrázek záhlaví/zápatí - v administraci klikněte na Vzhled a srolujte až uvidíte tento formulář:

A nakonec až budete mít obrázek nahraný tak klikněte na tlačítko Použít vlastní téma - na stejné stránce jen o něco výš:

 

A je to! Máte nastavenu vlastní grafiku pro váš blog!

 


Ještě poznámka - při výběru grafik pro váš blog (pokud chcete použít nějakou fotografii) dbejte na ochranu autorských práv!
Pokud nevíte, kde si obstarat obrázky, které můžete použít tak navštivte server Pixabay, kde si můžete stáhnou volně šiřitelné obrázky zdarma.

 


Autor: admin | Datum zveřejnění: 9. 03. 2015 - 13:42 | Rubrika: Návody

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.