Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Tipy pro psaní článků

V tomto krátkém článku bych vám chtěl předat pár užitečných informací ohledně psaní na blogy.
Nejdůležitejší radou je ukládejte! Možná to vypadá jako bych si z vás dělal legraci, ale není to tak! Opravu ukládejte každou chvíli, předejte tak možnosti ztráty dat. Momentálně náš systém nepodporuje automatické ukládání rozepsaných příspěvků (ale určitě tuto funkci přidáme) proto je důležité data často ukládat - nikdy nevíte co se může pokazit, třeba vypnou proud nebo spadne server (což je sice nepravděpodobné, ale bohužel se to na jiných naši projektech už stalo).

Další důležitou věcí při psaní je toto: ano je to tučný text, je dobré mít v každém příspěvku pár důležitých slov zvýrazněných tučně (pár slov - 3 - 5, ale ne celý text nebo většinu).
Například pokud je příspěvek třeba o mobilním telefonu (recenze, ...) tak je dobré zvýraznit výrobce, důležité parametry zařízení a podobně.
Zvýrazňování "nejdůležitějších" slov v textu pomůže vašemu blogu probojovat se na lepší pozice ve vyhledávačích - důvodem je, že náš editor (TinyMCE) zvýrazňuje/ztučňuje slova pomoí značek strong, které nejen slovo zvýrazní, ale dají mu i sématicky vyšší váhu, tzn. že vyhledávač při vyhledávání daného slova nabídne stránku s takto zvýrazněným textem na lepší pozici než stránku bez zvýraznění důležitých slov a frází.

Dále je dobré vhodně zvolit název příspěvku - krátký, věcný a výstižný název je vždy lepší, jak z hlediska návštěvníků vašich stránek tak i z pohledu vyhledávacího stroje (opět boj o přední pozice ve vyhledávání :)).
Například není nutné do názvu napsat co všecho se čtenář po přečtení příspěku dozví, mnohem lepší je informovat ho o nejdůležitější/nevýznamnější části příspěku.

No a to je asi tak všechno co bych mohl k této problematice napsat, přece jen jsem více programátor než spisovatel :).
Budu rád pokud by jste mě doplnili popřípadě opravili v komentářích níže.


Autor: admin | Datum zveřejnění: 1. 02. 2015 - 15:56 | Rubrika: Návody

Komentáře

ja | 4. 02. 2015 - 17:39:13 | web | Reagovat


Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.