Přihlásit seRozcestník blogůChci také blog      
záhlaví

Vodoznak - použití

V tomto krátkém návodu Vám ukáži jak použít nový nástroj pro vkládání vodoznaku do obrázků.

Nastavení vodoznaku

Nastavení vodoznaku najdete v menu Obrázky:

 Po kliknutí na nový odkaz v podnabídce se otevře nástroj pro nastavení vodoznaku:

Na obrázku můžete vidět nastavení při použití textového vodoznaku, všimněte si prvního políčka formuláře - tento checkbox zaškrtněte pouze v případě, že chcete mít vodoznak ve všech nově nahráváných obrázcích.

Na vzorovém obrázku nastavte umístění vodoznaku, při najetí myší na text (nebo obrázek) vodoznaku se zobrazí kurzor move (čtyři šipky), poté stačí text (nebo obrázek) chytit myší a přetáhnout jej kam potřebujete.
Dalším nástrojem pro přizpůsobení vodoznaku je změna jeho velikosti - na obrázku jsou vidět červené lišty a čtverec, které slouží jako vodítka pro změnu velikosti. Po najetí na zvýrazněná místa se kurzor změní na oboustrané šipky, poté stačí lišty nebo čtverec chyti myší a potáhnout - změní se jak velikost obrázkových vodoznaků tak i textových.
Průhlednost vodoznaku nastavíte pomocí posuvníku nad vzorovým obrázkem.

Pokud chete jako vodoznak použít obrázek, je nutné jej nejdříve nahrát do knihovny obrázků.
Ve formuláři změnte volbu Textový vodoznak na Obrázkový vodoznak, zobrazí se následující tlačítko (na vzorovém obrázku se zobrazí vzorový vodoznak :-)):

Kliknutím otevřete dialogové okno, kde si z knihovny obrázků zvolíte obrázek, který chcete použít jako vodoznak:

Poté kliknete na tlačítko Vybrat obrázek, okno se zavře a změny se hned projeví - vybraný obrázek se jako náhled zobrazí vedle výše zmíněného tlačítka a také se rovnou přidá do vzorového obrázku, kde si ho nastavíte tak, jak budete potřebovat:

Po nastavení typu, velikosti a umístění vodoznaku, klikněte na tlačítko Uložit nastavení, stránka se obnoví a opět uvidíte váš vodoznak tak jak jste si jej nastavili.

Vložení vodoznaku

Pokud nastavíte, aby se vodoznak vkládal do všech nově nahraných obrázků, nemusíte již nic dělat - systém vodoznak vloží automaticky.

Pokud ovšem chcete vložit vodoznak do již nahraných obrázků, které jste si na svůj blog přidali ještě před vytvořením tohoto nástroje, nebo nechcete mít vodoznak ve všech obrázcích, tak můžete vodoznak vložit do vybraných obrázků ručně (kliknutím na tlačítko  - nic složitého ;-)).

V knihovně obrázků si vyberte obrázek, který chcete označit vodoznakem.
Poté klikněte na upravit nebo na jméno obrázku, aby jste se dostali na stránku úprav obrázku, novinkou na této stránce je tlačítko Vložit vodoznak:

Pouhým kliknutím na toto tlačítko vložíte vodoznak do obrázku, ale pozor! vodoznak můžete do obrázku vložit několikrát, systém vám v tom nebude bránit, proto pokud s vám nezdá, že by se něco změnilo (zdá se, že se vodoznak nevložil) obnovte stránku pomocí klávesy F5.
Obrázek po vložení vodoznaku vypádá následovně:


Autor: admin | Datum zveřejnění: 27. 08. 2015 - 18:32 | Rubrika: Návody

Komentáře

Přidat komentář

Zbývá 1000 znaků.